Ardıç Ağacı Masalı

''Ardıç Ağacı Masalı'' Zengin bir çift çocuk sahibi olmak istiyor. Kadın, parmağını kesip kanı ardıç ağacının altına damlatırken peri belirir ve çocuğu istemesi karşılığında yardım teklif eder. Üç yıl sonra çocuk doğar ve periye verilir. Oğlan büyüdüğünde periye geri dönmek ister, ancak evi tanıyamaz. Periye üç kez gider, sonunda gerçek kimliği açıklanır. Oğlan periyle yaşamaya devam eder ve ejderha prensiyle arkadaş olur.

sesli dinlemek icin tiklayin

Ardıç Ağacı Masalı

Bundan çok uzun zaman önce, zengin bir adam ve güzel bir karısı vardı. Ancak çocukları yoktu ve bir tane istiyorlardı. Kadın gece gündüz dua etti, ama bir türlü olmadı. Evlerinin önündeki avluda bir ardıç ağacı vardı. Bir kış günü kadın, bu ağacın altında elma soyarken parmağını kesti ve kan karın üstüne damladı. İçinden “Ah!” diye çekti. Bu sırada bir peri belirdi ve kadına şöyle dedi: “Eğer bir oğlan doğurursan, onu bana ver. Üç yıl boyunca onunla ilgileneceğim ve her istediğini yapacağım.”

Kadın kabul etti ve üç yıl sonra bir oğlan çocuğu dünyaya getirdi. Peri, çocuğu alıp götürdü ve ona bakmaya başladı. Oğlan büyüdüğünde periye, “Artık eve dönmek istiyorum” dedi. Peri, ona bir elma verdi ve eve gitmesini söyledi. Ancak eve döndüğünde, her şey değişmişti. O kadar uzun süre geçmişti ki, evi tanıyamadı. Ailesi onu tanımadı ve periye verdiği sözü hatırlamadı.

Oğlan, periye tekrar gitmek istedi. Peri, ona bir elma daha verdi ve eve dönmesini söyledi. Ancak bu sefer değişen bir şey olmadı. Üçüncü kez periye gittiğinde, peri ona gerçek kimliğini açıkladı. Oğlanın annesi, periye verdiği sözü hatırlayarak ona teşekkür etti. Oğlan, periyle birlikte yaşamaya devam etti ve mutlu bir hayat sürdü.

Oğlan, periyle birlikte yaşamaya devam etti. Bir gün peri, ona bir görev verdi: “Ormanda büyük bir ejderha yaşıyor. Onu bulup onunla konuşmalısın. Ancak dikkatli ol, çünkü ejderha tehlikeli olabilir.”

Oğlan, periye teşekkür edip ormana doğru yola çıktı. Ormanda dolaşırken, büyük bir mağara buldu. Mağaranın içinde kocaman bir ejderha yatıyordu. Ejderha uykusundaydı, bu yüzden oğlan sessizce yaklaştı ve onunla konuşmaya başladı.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  İstanbul'un En Hızlı Yarışçısı

“Ejderha,” dedi oğlan, “Neden buradasın? Ne istiyorsun?”

Ejderha gözlerini açtı ve oğlana baktı. “Ben burada yıllardır yaşıyorum,” dedi. “Ancak kimse benimle konuşmuyor. İnsanlar hep beni korkunç bir yaratık olarak görüyor.”

Oğlan, ejderhaya yaklaştı ve onun hikayesini dinledi. Ejderha, aslında yalnız olduğunu ve insanlarla iletişim kurmak istediğini söyledi. Oğlan, ejderhayla arkadaş oldu ve onunla her gün konuşmaya başladı.

Bir gün ejderha, oğlana bir sır verdi: “Ben aslında bir zamanlar insan bir prenstim. Bir büyü sonucu ejderhaya dönüştüm. Ancak bu büyüyü kırmak için yardım edebilir misin?”

Oğlan, ejderhanın yardımını kabul etti ve onunla birlikte maceraya atıldı. Birçok tehlikeli yaratıkla savaştılar ve sonunda büyüyü kırmayı başardılar. Ejderha tekrar prens oldu ve oğlanla arkadaşlığına devam etti.

Evet çocuklar bu masalımızda burada bitti. Sizde Grimm Masalları kategorisinde masal yazarak tarafımıza gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz masallar sayesinde binlerce çocuk masal okuyarak uyuyacak. Masal göndermek için aşağıda ki resme tıklayabilirsiniz. Gönderdiğiniz masallar sayesinde her ay tema vakfına fidan bağışında bulunuyoruz. Sizin adınıza yaptığımız bu bağışlar sayesinde çocuklarımıza daha güzel bir dünya bırakacağız.

masal gönder

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu