Masal oku: Aslanın Yeni Saç Modeli

sesli dinlemek icin tiklayin

Masal oku: Aslanın Yeni Saç Modeli

Bir zamanlar Aslan adında sevimli bir hayvan yaşarmış. Aslan’ın saçları gür ve kıvırcıkmış. Uzun süredir saçını kestirmeye fırsat bulamıyormuş, bu yüzden saçları biraz karışıkmış. Kavurucu yaz sıcağı altında Aslan, saçlarını kestirmek için sabırsızlanıyormuş.

“Aslan’ım, neden saçlarını kestirmek istiyorsun?” diye sormuş annesi. “Senin kıvırcık saçların çok güzel!”

Aslan, “Hayır, kıvırcık saçları sevmiyorum. Onları düz ve güzel isterim!” demiş.

Tavşan’ın berberine gitmeye karar vermiş Aslan. Berber Tavşan’a, “Saçlarının kıvırcık hali çok güzel, neden değiştirmek istiyorsun?” diye sormuş.

Aslan, dergide gördüğü bir atın düz saçlarına hayran kalmış ve onun gibi saçları olmasını istemiş. “Lütfen saçlarımı düz yapın!” demiş Aslan.

Tavşan düşünmüş, “Anladım, senin için özel bir saç modeli yapalım o zaman.” demiş.

Tavşan, Aslan’ın saçlarını önce kıvırcık yapmış, sonra düzleştirmiş ve en sonunda saçlarına şekil vermiş. Aslan’ın saçları yıldız şeklinde bir başak olmuş.

Aslan aynaya baktığında kendisine çok farklı ve garip gelmiş. Başını örtüp hemen eve koşmuş.

Ormanda dolaşırken, diğer hayvanlar Aslan’ın saçlarına şaşırmışlar. “Bakın, Aslan’ın kafasında yıldız şeklinde saçlar var!” diye konuşmuşlar.

Aslan’ın kalbini çok kırmış bu sözler. Başkalarının kendisiyle alay etmesinden korktuğu için dışarıya çıkmayı bile reddetmiş. Okulu bile gitmemiş.

Annesi çok endişelenmiş. Aslan’ı berbere götürmeye karar vermiş. Berbere vardıklarında, Aslan’ın annesi Tavşan’a, “Lütfen saçlarını eski haline getirebilir misin? Senin doğal saçların daha güzel.” demiş.

Tavşan Aslan’ın saçlarını eski haline getirmiş. Aslan aynada kendini görünce mutlu olmuş. “Evet, kendi saçlarım daha güzel!” diye düşünmüş.

Artık Aslan, kendisinin özel olduğunu ve kendi güzelliğini kabul etmeyi öğrenmiş. Herkesin farklı olduğunu ve kendini olduğu gibi sevmesi gerektiğini anlamış. Ve böylece, mutlu bir şekilde yaşamışlar.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Masal Dinlemeyi Seven Çocuklar

Masal oku – Gelin ve Kaynana Masalı

hipecraft

2011 yılından bügüne dijital dünya'da projeler üretiyor, bir çok markaya yazılım desteği sağlıyorum. İçerik üretmek ve kendini farklı alanlarda da geliştirmek adına masalist üzerinde içerikler üreterek desteklerinizi bekliyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu