Parmak Kız Masalı Oku

Hadi, çok cici bir masalın zamanı geldi! Cici diyoruz çünkü masalımızın yıldızı, minicik bir kız olan Parmak Kız! Şimdi rahatça arkana yaslan, derin bir nefes al, çünkü bu masalı duyduktan sonra arkadaşlarına anlatmak isteyeceksin!

sesli dinlemek icin tiklayin

Bir zamanlar, evlenemeyen ve çocuğu olmayan bir kadın yaşarmış. Günlerden bir gün bahçesinde otururken birden karşısına bir peri çıkmış. Kadın bu periden minicik bir kız çocuğu vermesini istemiş. Bu dileği kabul eden peri, kadına bir tohum vermiş ve bu tohumu saksıya ekmesini söylemiş. Kadın, bu tohuma özenle bakmış, her gün sulamış. Nihayet tohum büyümüş ve bir çiçeğe dönüşmüş. Kadın, çiçeği sevgiyle öpmüş ve içinden dünyalar tatlısı, minicik bir kız çocuğu çıkmış.

Kadın bu mini minicik kıza Parmak Kız adını vererek büyütmeye başlamış. Parmak Kız, ceviz kabuğundan yapılmış bir yatakta uyurken, güllerden yapılmış yorganlarla örtülüymüş. Bu küçük kız, bir tabak suyun içinde yaşarmış ve yapraklar arasında tabağın içinde dolaşırmış.

Fakat bir gün, evlerine çirkin bir kurbağa gelmiş. Kurbağa, Parmak Kız’ı oğluyla evlendirmek için kaçırmış. Parmak Kız gölde bir nilüfer yaprağının üzerine konmuş. Parmak Kız üzgün bir şekilde ağlamaya başlamış, fakat bu sırada göldeki balıklar ona yardım ederek kaçmasına yardımcı olmuşlar.

Parmak Kız’ı gölden çıkarıp nehre koymuşlar. Bir yaprak üzerinde yürürken bir şelaleye denk gelmiş. Oradan geçen bir böcek, Parmak Kız’ı kurtarmış. Böcek, Parmak Kız’a aşık olmuş ama ailesi onun yeterince bacağı olmadığı için bu evliliğe izin vermemiş.

Kış mevsimi gelmiş ve Parmak Kız sokakta kalmış ve bir tarla faresi ona yardım etmiş, onu evine almış ve beslemiş. Ne var ki, bu fare çok oburmuş ve köstebekle Parmak Kız’ı takas etmeyi kabul etmiş.

Parmak Kız, köstebekle evlenmek istememiş ve bir sabah erken saatlerde bayan fare evinden kaçmış. Yolda yaralı bir kuş bulmuş ve ona yardım etmiş. Kuş, iyileşince Parmak Kız’a yardım etmek istediğini söylemiş. Parmak Kız, kuşa kendisini uzaklara götürmesini rica etmiş. Kuş, Parmak Kız’ın isteğini yerine getirmiş ve onu büyülü bir çiçek bahçesine götürmüş.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Karga ile Kartal Masalı

Bu çiçek bahçesinin prensi, Parmak Kız’ı gördüğünde aşık olmuş. Parmak Kız da prense karşı duygusal bir bağ hissetmiş. Prens, evlenme teklif etmiş ve Parmak Kız kabul etmiş ve sonsuza kadar mutlu bir şekilde yaşamışlar.

hipecraft

2011 yılından bügüne dijital dünya'da projeler üretiyor, bir çok markaya yazılım desteği sağlıyorum. İçerik üretmek ve kendini farklı alanlarda da geliştirmek adına masalist üzerinde içerikler üreterek desteklerinizi bekliyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu