Bamsı Beyrek ve Kara Cüce Masalı

''Bamsı Beyrek ve Kara Cüce Masalı'' Bamsı Beyrek, Kara Dağ’ın zirvesine tırmanır. Orada Kara Cüce ile karşılaşır. Kara Cüce, altın kılıcını korumaktadır. İkisi arasında büyük bir mücadele başlar. Bamsı Beyrek, kuvveti ve zekasıyla Kara Cüce’yi yener ve altın kılıcını tekrar elde eder.

sesli dinlemek icin tiklayin

Bamsı Beyrek ve Kara Cüce Masalı

Bir zamanlar Oğuzların Bayındır boyunda Bamsı Beyrek adında yiğit bir delikanlı yaşarmış. Bamsı Beyrek, kuvvetli, cesur ve adil bir kişiliğe sahipti. Onun hakkında birçok destan ve hikaye anlatılırdı.

Bir gün Bamsı Beyrek, Alp Er Tunga adlı bir yiğit ile karşılaşır. Alp Er Tunga, ona bir görev verir: “Kara Dağ’ın zirvesine çık, orada bulunan altın kılıcı al ve bana getir!” der. Bamsı Beyrek, bu görevi kabul eder ve yola koyulur.

Kara Dağ’a ulaşmak için uzun bir yolculuk yapar. Yolda birçok tehlike ve sınavla karşılaşır. Yılanlar, ejderhalar, devler ve hainlerle mücadele eder. Ancak Bamsı Beyrek, yiğitliği ve zekasıyla hepsini aşar.

Nihayet Kara Dağ’a ulaşır. Zirveye tırmanırken karşısına Kara Cüce adında bir yaratık çıkar. Kara Cüce, altın kılıcını korumaktadır. Bamsı Beyrek ile Kara Cüce arasında büyük bir mücadele başlar. Sonunda Bamsı Beyrek, Kara Cüce’yi yener ve altın kılıcını alır.

Altın kılıcı Alp Er Tunga’ya götürür. Alp Er Tunga, onun yiğitliğini övgülerle anlatır ve ona “Bamsı Beyrek, sen Türk milletinin gururu ve kahramanısın!” der.

Bamsı Beyrek Kara Dağ’ın zirvesinden altın kılıcı alıp Alp Er Tunga’ya götürdü. Alp Er Tunga, onun yiğitliğini övgülerle anlattı ve ona “Bamsı Beyrek, sen Türk milletinin gururu ve kahramanısın!” dedi.

Bamsı Beyrek, bu büyük başarısının ardından daha birçok maceraya atıldı. Bir gün, Kara Cüce adında bir yaratık, Bamsı Beyrek’in karşısına çıktı. Kara Cüce, altın kılıcını korumaktaydı ve onu vermek istemiyordu. İkisi arasında büyük bir mücadele başladı. Bamsı Beyrek, kuvveti ve zekasıyla Kara Cüce’yi yendi ve altın kılıcını tekrar elde etti.

Bu olaydan sonra Bamsı Beyrek, Türk halkının gönlünde efsanevi bir kahraman olarak yaşamaya devam etti. Onun cesareti, adil davranışları ve yiğitliği halk arasında efsaneleşti.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Kardeşlerin Deniz Macerası

Evet çocuklar bu masalımızda burada bitti. Sizde Dede Korkut Hikayeleri yazarak tarafımıza gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz masallar sayesinde binlerce çocuk masal okuyarak uyuyacak. Masal göndermek için aşağıda ki resme tıklayabilirsiniz.

masal gönder

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu