Denizde Oynayan Kardeşlerin Masalı

''Denizde Oynayan Kardeşlerin Masalı'' Hikayemizde denizin dibinden gelen parlaklığı merak eden kardeşlerin bu süreçte yaşadıklarını anlatıyoruz. Uyku öncesi çocuklarınıza okutup dinletebilirsiniz.

sesli dinlemek icin tiklayin

Denizde Oynayan Kardeşlerin Masalı

Güzel bir sahil kasabasında, Efe ve Simge isminde iki kardeş vardı. Kardeşler, sıcak güneşin altında kumda oynayıp mavi sulara dalıp yüzmeyi çok severlerdi. Her gün, erken saatlerde evlerinden çıkarak, tüm gün denizde yüzerek vakit geçirirlerdi.

Efe, ismini taşıdığı gibi büyük bir okyanus gibi cesur ve atılgan bir erkekti. Simge ise kardeşine çok benzer huylara sahip fakat biraz daha düşünerek iş yapmayı seven ve sakin bir kız çocuktu. Beraber, sahildeki en güzel kumdan kaleler yapar, ve akşama kadar eğlenirlerdi.

Bir gün, güneşin en sıcak olduğu saatlerde, denizin içinden parlayan bir ışığı fark ettiler. Merakla bu ışına doğru yaklaştıklarında, deniz kabuğu içerisinde parıldayan bir inciyi gördüler. Bu inci, kardeşlere sihirli bir dünyanın kapısını açtı. İnciye, her dokunduklarında denizin dibindeki gizlenmiş krallığı keşfetmelerini sağlayan sihirli bir güce sahipti.

Efe ve Simge, sihirli inciyle beraber denizin dibinde inanılmaz maceralar yaşadılar. Konuşabilen balıklarla sohbet ettiler, rengarenk kayaları keşfettiler ve hatta bir deniz kızıyla dost oldular. Fakat her günün sonunda, güneş batmadan önce sahile dönmeleri gerekiyordu.

Günler ve haftalar geçtikçe, Efe ve Simge, denizin yalnızca eğlenceli bir yer olmadığını, aynı zamanda binlerce canlının evi olduğunu fark ettiler. Denizlerin korunması gerektiğini, her bir canlının en iyi şartlarda yaşaması gerektiğini anladılar. Bu sebepten, sahildeki tüm çocuklara denizi ve içerisinde ki canlıları koruma bilincini aşılamaya başladılar.

Efe ve Simge, her akşam yeni bir şeyler öğrenip, her yaşadıklarıyla ile daha da bilgili ve anlayışlı hale geliyorlardı. Kardeşler için deniz sadece bir oyun yeri değil, aynı zamanda saygı duyulması ve korunması gereken sihirli bir yerdi.

Bu sayede, Efe ve Simge’nin masalı, kardeşlerin maceralarıyla birlikte sonsuza kadar yaşamaya devam etti. Her akşam uyumak için yattığınızda, sahil kenarında iki kardeşin eğlenceli oyunlarını ve parlayan gözlerini hayal edebilirsiniz. Sizde kardeşinizle beraber ya da arkadaşınızla beraber sahilde oyunlar oynayabilirsiniz. Ancak çocuklar unutmamalısınız ki bunun için her zaman ailenizden izin almalısınız.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Miya ile Hophop Masalı

Her masal da olduğu gibi, kardeşlerin hikayesi macerayı, sevgiyi ve herkese karşı iyi davranmanın ne kadar güzel olduğunu öğretiyor. İyiliklerle karşılaşmak istiyorsanız sizde çevrenizde ki herkese iyiliklerle davranmalısınız.

Tarafımıza göndereceğiniz masallar sayesinde binlerce çocuk uyumadan önce masal okuyarak yatacaktır. Bunun için sadece aşağıda ki görsele tıklamanız yeterlidir.

masal gonder

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu