Dinozorlar Dünyasının Kahramanları

''Dinozorlar Dünyasının Kahramanları'' Bu masal çocuklarımıza zor günlerde birlik ve beraberlik halinde hareket ederek çözüm bulunamayacak hiçbir zorluğun olmadığını hatırlatır.

Dinozorlar Dünyasının Kahramanları

Çok eski zamanlarda dinozorların yaşadığı bir dönemde, yeşilliklerle dolu, berrak nehirlerin aktığı rengarenk çiçeklerle kaplı bir ormanın derinliklerinde duvarları taştan yapılmış, bahçesinde ördekler, kuğular ve balıkların içinde yüzdüğü küçük bir göl olan bir evde yaşayan üç kardeş vardı: Atlas, Ardıç ve Aras. Bu kardeşler, ormanda yaşayan tüm dinozorlarla dostça ilişkiler kurmuş, her gün eğlenceli maceralar yaşamaktan keyif alıyorlardı.

Atlas en çok T-rex’i severdi. T-rex uzun bacakları ve kısa ön kolları ile çok güçlü bir dinozordu. Ardıç’ın en sevdiği dinozor türü ise Velosi’ydi. Bu dinozor çok hızlı hareket edebiliyordu. Aras ise Trisera ile çok iyi anlaşırdı. Onun en belirgin özelliği ise kafasında bulunan üç boynuzuydu. Üç kardeş zamanlarının çoğunu bu dinozorlarla oynayarak ve eğlenerek geçirirlerdi.

Bir gün, gökyüzünde parlayan bir ışık fark ettiler. Merakla bakındıklarında, bunun bir göktaşı olduğunu ve dünyaya doğru hızla yaklaştığını gördüler. Panik yapmadan, birlikte hareket etmeye ve dünyadan uzaklaşmaya karar verdiler. Ardıç, usta bir mühendisti. Hemen bir uzay aracı tasarlamaya başladı. Atlas, yıldız haritası ustası olarak, kaçabilecekleri potansiyel hedef gezegenleri belirlemekle meşguldü. Aras ise, uzay aracının güvenliği ve işleyişi için gereken malzemeleri topluyordu.

Günlerce süren yoğun çalışmanın ardından, uzay aracı tamamlanmıştı. Göktaşı artık tehlikeli bir mesafeye gelmişti ve dünyaya çarpmak üzereydi. Üç kardeş, uzay aracına binerek dünyadan uzaklaşmaya başladılar. Ardıç, uzay aracının kontrolünü eline aldı ve diğer gezegenlere doğru yol aldılar. Geride bıraktıkları dinozor arkadaşları için çok üzgündüler ancak dünyayı terk etmekten başka çareleri yoktu.

Uzaydaki yolculukları sırasında, pek çok yıldız ve gezegenin arasından geçtiler. Farklı renklerdeki gaz devleri, tuhaf şekillere sahip asteroitler ve parlak yıldızlar arasında geçen bu yolculuk, onlara birçok yeni deneyim kazandırdı.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Nurcanın Deniz Macerası

Sonunda, hedef gezegenleri belirlemişlerdi. Uzay aracı, bilinmeyen bir gezegene doğru yol aldı. İndiklerinde karşılarına çıkan manzara karşısında büyülendiler. Cennet gibi bir ortamla karşılaşmışlardı. Yeşillikler, renkli çiçekler, berrak sular ve gökyüzünde parlayan iki güneş…

Atlas, Ardıç ve Aras, bu güzel gezegende mutlu bir şekilde yaşamaya karar verdiler. Orada, yeni dostlar edindiler, yeni beceriler öğrendiler ve birlikte yaşadılar. Her gün, maceralarını paylaşıp, yeni dünyalarını keşfettiler. Artık evleri, bu güzel gezegenin derinliklerindeydi ve mutluluklarına hiçbir şey engel olamazdı.

Bu masal çocuklarımıza zor günlerde birlik ve beraberlik halinde hareket ederek çözüm bulunamayacak hiçbir zorluğun olmadığını hatırlatır.

Bu masalın yazarı olan ”  Serkan Kutlu ” a teşekkürler ediyoruz. Sizde Uyku Hikayeleri yazarak tarafımıza gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz masallar sayesinde binlerce çocuk rahat bir uyku uyuyacak. Masal göndermek için aşağıda ki resme tıklayabilirsiniz.

masal gönder

Misafir Yazar

Misafir Kullanıcılarımızın Sitemizde Gönderdiği İçerikler Bu Kullanıcı Adıyla Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu