Hiçbir Dua Askıda Kalmaz

''Hiçbir Dua Askıda Kalmaz'' Dini hikayelerimizde çocuklarınız için örnek olacak güzel bir hikaye dinleyebilirsiniz. Bu hikayemiz okuyucumuz tarafından gönderilmiştir.

sesli dinlemek icin tiklayin

Bir varmış bir yokmuş. Bir gönüle bin kalp sığarmış. Sözüm ona bu masal da burada başlarmış. Bir annenin 3 tane şirin mi şirin, tatlı mı tatlı çocukları varmış .Tabi ki bi o kadar da yaramazlarmış.3 tanesi de  kızmış. Doğdukları günden bu yana çok zorlu bir hayatları olmuş. Durumları orta halliymiş. Ama çocuklarını hiç kimseye muhtaç etmemişler.

Küçücük bir odalı evde beş kişi yaşamlarını sürdürmüşler.Ama küçükte olsa bu evde çok mutluymuşlar.Cünkü az ile yetinmeyi anne ve babalarından öğrenmişler. Bu üç kız çocuk, okullarında da çok başarılıymış,her defasında anne ve babalarını şaşırtmayarak takdir ve onur belgesi alıyorlarmış. Anne ve babası da çok mutlu oluyor ve kızlarıyla gurur duyuyormuş.

Annesi üzülüyormuş kızlarımızın odaları yok ders çalışamıyorlar diye ,bazen de gizli gizli ağlıyormuş onlar uyuyunca.Ama her gece onlar için dua ediyormuş. Allaha yalvarıyormuş ,kızlarımın odası olsun ,rahat rahat ders çalışsınlar diye.Çünkü misafir geldiğinde gidecek ders çalışacak bir oda dahi yokmuş. Genelde annesinin yatağının üzerinde yapıyormuş derslerini.

Ama yine de imkansızliklara rağmen üçü de birbirinden başarılıymış.Aradan bir hayli zaman geçtikten sonra annesinin duaları kabul olmuş. Annesi ve babası yeni bir eve taşınacaklarını  söyleyince, mutluluktan havaya uçmuşlar.Cok sevinmişler.O gece sevinçten uyuyamamışlar.Annesinin tam da ettiği dua gibi evleri olmuş.Kızlarının  artık kendi odaları, hatta çalışma  masaları bile varmış. Artık rahat rahat derslerini çalışıyor ve de ettikleri duanın kabulü için Allaha şükrediyorlarmış.

Yeni evlerinde daha mutlu ve de huzurlu bir şekilde daha da önemlisi başarılarına başarı katarak yaşamlarını sürdürmüşler.Az ile yetinip hayal ettiklerine kavuşmuşlar.Gökten üç elma düşmüş,biri masalı okuyanlara,diğeri masalı dinleyenen guzel emanet çocuklarımıza ,üçüncüsü de beğenenlere gelsin.

Bence bu masaldan ,hem az ile yetinmeyi,hem de duanın gücünü ders çıkarabiliriz.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Zeki Tavşan ve Ormanın Sırrı

Çünkü yapılan dua askıda kalmaz.Bizler sabredersek,az bulunca isyan etmezsek ,çok bulunca da israf etmeyip Allaha şükredersek bence hiçbir dua askıda kalmaz kabul olur.

Siz siz olun dua etmekten kaçınmayın,korkmayın. Dua bizim kalkanımızdır.Duanın kabul olması da ,olmaması da bizim hayrımızadır sakın unutmayın.

Tüm dualarınız kabul olsun miniklerimiz,

büyüklerimiz,ve de bu masalı okuyanlarımız.Her şey gönlünüzce olsun.

Bu masalı yazan değerli arkadaşımız HACER CEYLAN KOÇ ‘ teşekkürler ediyoruz. Sizde değerli okuyucumuz gibi Dini Hikayeler ya da masal göndermek istiyorsanız aşağıda ki resme tıklayabilirsiniz.

masal gonder

Misafir Yazar

Misafir Kullanıcılarımızın Sitemizde Gönderdiği İçerikler Bu Kullanıcı Adıyla Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu