İyiler Daima Kazanır Masalı

''İyiler Daima Kazanır Masalı'' Bir zamanlar iyi komşu olan fare ve sincap, bir sel sonucu aynı evde yaşamaya başlar. Sincap, fareyi peynir ağacı var diyerek kandırıp evden uzaklaştırır. Ancak tavşan, kandırılan fareye yeni bir ev yapar ve iyiliğin kazandığını gösterir.

sesli dinlemek icin tiklayin

İyiler Daima Kazanır Masalı

Bir zamanlar uzak bir yerde yaşayan fare ile sincap iki iyi komşuydu. Bir gün büyük bir sel oldu ve sincabın evi zarar gördü ve fare ile yaşamaya başladı. Ama bir zaman sonra sincap fareyi evden kovmaya karar verdi.

Çünkü fare o kadar çok peynir seviyordu ki evde peynirden başka hiçbir yiyecek yoktu. Ayrıca fare de çok saftı. Sincap fareyi evden kovmaya kararlıydı ve hemen bir plan yaptı. Sincabın planını merak etmiş olmalısınız hemen anlatıyorum. Sincap ilk olarak fareyi evinden uzaklaştırıp evin yolunu unutturmalıydı. Zaten fare çok saftı ve unutkandı. Sincap fareye şu dağların ardında bir peynir ağacı var diyerek onu oyuna getirdi. Saf faremiz sincabın söylediklerine hemen inanarak düştü yollara . Dağların arkasına varmıştı. Fakat burada anlatıldığı gibi hiç peynir ağacı yoktu.

Saf ve iyi niyetli olmasını fırsat bilen sincabın kendisini oyuna getirdiğini anlamıştı. Çok üzgün bir şekilde otururken tavşan kardeş yanında geldi. Fare ise başından geçenleri bir bir anlattı. Tavşan farenin durumuna çok üzüldü ve arkadaşları ile birlikte fareye yeni bir ev yaptılar. Fare buna çok sevinmişti. Bir süre sonra sincabın kaldığı evde yangın çıkmıştı sincap yine evsiz kalmıştı.

Bu sefer sığınacak iyi yürekli saf komşusu fare yoktu. O zaman anladı ki iyilik her zaman galip gelir.

Bu masalın yazarı olan ” Ela Nur Akbay ” a teşekkürler ediyoruz. Sayesinde binlerce çocuk masal okuyarak uyuyacak. Sizde masal göndermek istiyorsanız aşağıda ki resme tıklayabilirsiniz.

masal gönder
Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Köprü Yapan Kız Masalı

Misafir Yazar

Misafir Kullanıcılarımızın Sitemizde Gönderdiği İçerikler Bu Kullanıcı Adıyla Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu