Karabaşla ile Poncik Masalı

''Karabaşla ile Poncik Masalı'' Hikayemizde Paylaşmanın Ne Kadar Önemli Olduğunu ve Dost olmak İçin Paylaşmayı Bilmemiz Gerektiğini Öğretmektedir.

sesli dinlemek icin tiklayin

Karabaşla ile Poncik Masalı

Bir varmış bir yokmuş zamanın birinde bir küçük köpekçik varmış. Köpeğin ismi karabaşmış. Karabaş’a arkadaş olmak için  bir kedi yaklaşmış. Karabaş’ta arkadaş olmak istemiş. Karabaş akşamları yatarken süt içermiş. Kedinin adı da ponçikmiş. Ponçik de yatarken süt içmek istemiş. Karabaş sütünden vermemiş. Ponçik kedi çok üzülmüş. Keşke sütünü benimle paylaşmayı diye düşünmüş. Sonraki akşam ponçik kedi süt bulmuş ve içerken karabaş gelmiş. Sütten istemiş. Çünkü çabuk büyümek istiyormuş. Ponçik kedi sen benimle dün akşam sütünü paylaşmadın ama sen benim arkadaşımsın. Gel beraber içelim bu sütü ikimiz beraber büyütelim demiş. Karabaş da çok duygulandığını söylemiş ve bundan sonra sütünü ponçik kediyle paylaşmış. İkisi de beraber büyüyüp güçlenmişler. Hep ellerindekileri paylaşmışlar. Diğer kedi ve köpek arkadaşlarına örnek olmuşlar. Paylaşmanın mutluluğunu yaşamışlar. Bu masalda burada bitmiş. Dinleyen çocuklarda paylaşmayı öğrenmişler.

Bu masalımız değerli okuyucumuz tarafından iletilmiştir. Masalınız için tüm okuyucular adına teşekkürler ediyoruz. Siz değerli okuyucularımız da masallarınızı paylaşabilirsiniz.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Külkedisi Masalı

Misafir Yazar

Misafir Kullanıcılarımızın Sitemizde Gönderdiği İçerikler Bu Kullanıcı Adıyla Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Merhabalar masalımı yayınladiginiz için tesekkurler yazım yalnislarini kontrol etmiştim ama genede olmuş sadece merakımdan soruyorum sizde kontrol ediyormusunuz tekrardan teşekkürler
    Misafir yazar😁

    1. Merhabalar esudem77,

      Masalın için teşekkürler. Göndermiş olduğun masalında öncelikle Özgünlük testi ve ardından da yazım kontrolü sağlandı. Bir kaç küçük düzeltme yaparak masalını yayına aldık. Bu güzel içerik paylaşımın için teşekkürler ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu