Karga ile Kartal Masalı

''Karga ile Kartal Masalı''Hikayemizde Bir Karganın Kendisini Kartal Sanarak Avlanmaya Çalıştığını Anlatıyoruz ve Tabi ki başaramıyor.

sesli dinlemek icin tiklayin

Karga ile Kartal Masalını Okuyup Dinleyelim

Bir gün, her şeyden habersiz bir çobanımız yeşil bir yaylada koyunlarını ve ineklerini otlatıyormuş. Çoban koyun ve ineklerini otlatırken karşı dağın üzerinden kendilerine doğru süzülerek gelen bir kartal görmüş. Sürüye doğru yavaş yavaş süzülerek gelen kartal Karşı dağdan bir kartal havalanmış, sürüye doğru süzülerek güçlü pençeleriyle küçük bir koyunu yakalayarak uçurmuş. Çoban bu yaşananlara karşı bir şey yapmak istese de maalesef başaramamış. Arkasından koşmuş kartal’a taş fırlatmış ama nafile .Kartal hiç bir şekilde zarar görmeden uçmaya devam etmiş. Kartalın koyunu bu kadar rahat bir şekilde yakaladığını gören Kargo ,oda uçabiliyor bende uçabiliyorum o zaman neden bende böyle yapmayayım ki ? Demiş.
“Ben de uçabiliyorum, benim de güçlü bir kanatlarım var. Kartal ‘gibi kuzuyu kapıp götüremez miyim? Benimde kuvvetli kanatlarım var” demiş.

Karga da kartal’ın yaptığı gibi kanatlarını açarak sürüye doğru uçmaya başlamış, bir koyunun üzerine üzerine konmuş ve kaldırmaya çalışmış. Tırnaklarını koyuna geçirmeye çalışmasına rağmen bir türlü tüylerinden içeriye geçememiş, uçurmaya çalışırken tam aksine tırnakları da koyunun tüylerine geçtiği için ayaklarını kurtaramamış. Karga koçun tüylerinden kurtulmaya çabalarken, çoban bu yaşananları görmüş;

“Be karga sende kim oluyorsun, kendini az önce ki kartal gibi güçlü mü sandın?” demiş. Kargayı kanatlarından tutmuş ve kanatlarından bağlamış. Bağladıktan sonra hemen yanında getirdiği çuvalın içerisine koymuş. Rahat nefes alabilmesi içinde yanlarından çuvala hava delikleri açmış.

Çoban evine doğru giderken çuvalda ki kuşu gören çocuklar : “Çoban abi bu koşun türü ne” diyerek sormuşlar.

Çoban da: “Bu kuşun türü Karga dır; ancak kendisine bakarsak kendini kartal sanıyor.” demiş.

Bu masalımızın da sonuna geldik. Çocuklarınıza masallarımızı okuyabilir ya da dinletebilirsiniz. Çocuklarınıza uyumadan Masal Okumayı ve Masal Dinletmeyi unutmayın .Uyumadan önce anne ve babanızı öpmeyi unutmayın.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Rüya Yıldızı'nın Sihirli Yolculuğu

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu