Kedi Köpek ve Ejderha Masalı

''Kedi Köpek ve Ejderha Masalı'' Hikayemizde Kedi Köpek ve Ejderha konusunu işliyoruz. Çocuğunuzun rahatlıkla okuyarak dinleyebileceği bir masal olmaktadır.

sesli dinlemek icin tiklayin

Kedi Köpek ve Ejderha Masalı

Rize’de İkizdere adında bir kasaba varmış. Bu kasabada bir çok hayvan barış içerisinde yaşar, birbirlerine karşı he zaman yardım ederdi. Kasaba da yaşayan en ilginç canlılar ise bir köpek ve bir kediydi. Kedi, akıllı ve zıpzıp; köpek ise çok sadık ve korkusuzdu. Birbirlerinden farklı olmalarına rağmen, çok yakın dostlardı.

Günlerden bir gün, kasabaların yakınındaki ormanda kaybolan bir yavru sincap haberini aldılar. Köpek ile kedi, yavru sincabı bulmak için ormana doğru yola koyuldular. Yolculukları esnasında, kedi ağaçlara tırmanıp sincabı görmeye çalıştı, köpek ise koklayarak sincap hakkında yol tarifi bulmaya çalıştı.

Ormanda gezilmedik yer kalmamıştı, diplerine doğru gittiklerinde bir uçurumun dibinde korkmuş bir şekilde sıkışmış sincabı buldular. Kedi, hızlıca uçurumun kenarına doğru gitti ve yavru sincabın sakin kalması için sohbet etti. Köpek, arkasındaki çalıları kullanarak sincaba bir halat uzattı. Bu sayede sorunsuz bir şekilde sincabı kurtarabildi.

Köpek ve kedi, sağlıklı bir şekilde sincabı kasabalarına geri getirdiler. Kedi ile köpek, yavru sincabı kasabaya sağlıklı bir şekilde getirdikten sonra, kasabalarının yaşlı bilgesi onlara yeni bir görev verdi. Yaşlı bilge, ormanın içerisinde gizlenmiş gizli bir incinin olduğunu ve bu incinin ormana sihirli bir koruma sağladığını söyledi. Fakat, inci tehlike altındaydı. Eğer inci zarar görürse, bütün orman ve kasaba sakinleri tehlikeye girecekti.

Köpek ile kedi, hemen yeni görevlerine atıldılar. Ormana doğru giderken, onları birçok zorluk bekliyordu. Yoğun sis, kaygan yollar ve gizemli sesler… Ama ikili, birbirlerine güvenerek bu engellerin üstesinden geldiler.

Sonunda, incinin saklandığı mağaraya ulaştılar. Mağara, gizemli ışıklarla doluydu ve ortasında, parıldayan büyülü inci yükseliyordu. Ancak incinin etrafında, onu koruyan bir ejderha vardı! Ejderha, kedi ile köpeği görünce hiddetlendi ve onlara doğru saldırdı.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Boğaç Han ve Ormanın Koruyucuları

Kedi, çevik hareketleriyle ejderhanın alevlerinden kaçtı ve köpek, cesurca ejderhanın dikkatini dağıttı. Bu sırada, kedi bir plan yaptı. incinin çevresindeki sihirli çiçekleri fark etti ve bu çiçeklerin ejderhayı sakinleştirebileceğini anladı. Hızla çiçekleri toplayıp, ejderhanın önüne attı. Ejderha çiçeklerin kokusunu alınca, sakinleşti ve hatta nazik bir hal aldı.

Ejderha, aslında inciyi korumakla görevlendirilmiş iyi bir varlık olduğunu anlattı. Ama kötü bir büyücü tarafından kontrol altına alınmıştı. Kedi ve köpeğin yardımıyla, ejderha tekrar özgür kaldı ve inciyi güvence altına aldı.

Kedi ile köpek, kasabalarına döndüklerinde kahramanlar gibi karşılandılar. Yaşlı bilge, onların cesaretini ve zekalarını övdü ve tüm kasaba onlara minnettar kaldı.

Evet çocuklar bu masalımızda iyi birisi olabilmek için elimizden geleni yapmamız gerektiğini anlıyoruz. Kimi zaman suyu biten bir hayvana bir kap su vermek ya da arkadaşımızın ihtiyacı olduğu bir konuda, ona yardımcı olmak bizi iyi bir insan yapmak için güzel bir başlangıç olacaktır.

Sizde tarafımıza hayvan masalları ya da diğer kategorilerde masal göndermek istiyorsanız aşağıda ki resme tıklayınız. Masal okumak ya da Masal dinlemek için sitemizi her gün takip etmelisiniz.

masal gonder PjTk4KGJNDa7

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu