Keloğlan ve Peri Kızı Masalı

Hadi, sevgili dostum, sana çok özel bir masal anlatayım. Bu masalın kahramanları, minicik bir peri kızı ve cesur bir delikanlı olan Keloğlan. Masalımıza geçmeden önce arkadaşlarına anlatman için sana büyülü bir dünyanın kapılarını aralayacağız. Şimdi, rahatça arkana yaslan, derin bir nefes al, çünkü bu masalı duyduktan sonra gözlerin ışıl ışıl parlayacak!

sesli dinlemek icin tiklayin

Uzak bir köyde, adı Keloğlan olan genç bir delikanlı yaşarmış. Keloğlan, köyünün en cesur ve zeki gençlerinden birisiymiş ve aynı zamanda kalbi de öylesine temizmiş ki, köy halkı onu çok severmiş. Keloğlan macera aşkıyla yanıp tutuşurmuş. Günlerden bir gün, ormanın derinliklerinde dolaşırken, gözleri büyüleyici bir göle takılmış.

Bir de ne görsün! gölün ortasında oturan zarif bir peri kızı! Peri kızı, ışıl ışıl parlayan elbiseleri ve gülümseyen yüzüyle Keloğlan’ın gönlünü hemen çalmış. Keloğlan, cesaretini toplayarak peri kızına yaklaşıp gülümseyerek selam vermiş. Peri kızı da Keloğlan’dan hemen orada etkilenmiş.

Birlikte uzun uzun sohbet etmeye başlamışlar. İkisi de birbirini çok sevmiş.

Peri Kızı: “Keloğlan, ben bir peri kızıyım ve burada yaşamam gerek. Seninle geçirdiğim zamanı çok sevdim. Sana bir dilek hakkı vermek istiyorum. Ne isterdin?” diye sormuş.

Keloğlan bir an düşünmüş ve: “Sevgili peri kızı, benim tek dileğim seninle evlenmek ve seninle bu güzel dünyayı paylaşmak.” demiş.

Peri kızı, Keloğlan’ın dileğini kabul etmiş ve büyülü bir törenle Keloğlan ile evlenmiş ve birlikte mutlu bir yaşam sürmüşler. Peri kızının büyülü gücü, köylerine iyilikler yapmalarına yardımcı olmuş. Keloğlan ve peri kızı, insanların hayatlarını daha iyi hale getirmek için birlikte çalışmışlar.

Birlikte geçirdikleri uzun yıllar boyunca, Keloğlan ile peri kızının masalı halk arasında efsaneleşmiş. Bu masal, içimizdeki iyilik ve cesaretin ne kadar büyük bir güce dönüşebileceğini ve aşkın tüm zorlukları aşabileceğini anlatır. Şimdi, bu büyülü masalı gözlerin ışıldayarak anlatabilirsin, çünkü bu masalın büyüsü sonsuza kadar sürecek!

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Keloğlan İle Rüzgar Masalı

hipecraft

2011 yılından bügüne dijital dünya'da projeler üretiyor, bir çok markaya yazılım desteği sağlıyorum. İçerik üretmek ve kendini farklı alanlarda da geliştirmek adına masalist üzerinde içerikler üreterek desteklerinizi bekliyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu