Marangozun Oyuncak Sevgisi Masalı

''Marangozun Oyuncak Sevgisi Masalı'' Hikayemiz de Medet Ustanın Tüm Çocuklar İçin Oyuncak Yapmasına Rağmen Bugüne Kadar Kendisi İçin Hiç Yapmadığının Farkına Varır. Bakalım Masalımızın Sonu Nasıl Devam Edecek.

sesli dinlemek icin tiklayin

Marangozun Oyuncak Sevgisi Masalı

Bir varmış bir yokmuş büyük bir kasabada, yaşlı ve işinde usta bir marangoz yaşardı. Bu ustamızın ismi Medet’di ve kasabada ki herkes onun yaptığı muazzam oyuncakları severdi. Fakat Medet kendisi için hiç bir zaman oyuncak yapmamıştı.

Bir sabah kasabanın en meraklı ve akıllı çocuklarından biri olan Aleyna Medet Usta’nın dükkanına geldi. Aleyna, marangozun yaptığı tüm oyuncakları çok sevmişti ve ona özel bir teklifte bulundu. Medet Usta, neden kendinize de bir oyuncak yapmıyorsunuz? diyerek sordu. “Senin de güzel oyuncakların olmalı. Bu sayede boş vakitlerinde eğlenebilirsin” Medet Usta bu teklife şaşırmıştı. Bu güne kadar hiç kimse ona böyle bir şey söylememişti .Aleyna’nın bu güzel teklifini düşündü ve sonunda bir karar vardı. Kendisi için de en güzel oyuncakları yapmak istediğini söyledi. Bu, onun için yeni bir heyecan sebebi oldu. Bir hafta on gün sonra Medet Usta, kendisine özel muhteşem bir oyuncak tren seti yaptı. Trenin her bir parçasını ustalıkla yaptı, boyadı ve montajını tamamladı. Oyuncak bittiğinde, kasabada ki her çocuk tren setini görmek için dükkana geldi. Medet Usta’nın yüzünde, yıllar sonrasında ilk kez bir çocuk gibi parlayan bir gülümseme vardı. Aleyna ve diğer çocuklar, Medet Usta’nın yaptığı trenle oynarken, Medet usta onları izledi ve içinden, “Mutlulukların çoğalması için oyuncakların paylaşılması gerektiğini düşünüyorum,” diyerek düşündü. O günden sonra, Medet Usta sadece müşteriler için değil, aynı zamanda da kendisinin de boş vakitlerde oynaması için oyuncaklar yapmaya başladı.

Masalımızın bitimine doğru, Medet usta ve Aleyna kasabada ki herkes için oyuncak yapmanın dışında, kendisinin boş vakitlerde oyun oynaması ve hobi edinmesi için de oyuncak yapmaya karar vermişti. Tüm insanların içinde bir yerde ,bir çocuğun her zaman olduğunu ve oyuncakların sadece küçük çocuklar için değil tüm insanlar için de olacağını anladı. Bu masalımız da, kasabada seneler boyunca anlatıldı ve herkesin yüzünde bir gülümseme bıraktı.

masal gonder PjTk4KGJNDa7
Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Ormanın Kahraman Korucuları

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu