Mert ile Ejderhanın Perili Masalı

''Mert ile Ejderhanın Perili Masalı'' Fantastik hikayemizde çocuklarınız için okuyabileceğiniz güzel bir masal olmaktadır

sesli dinlemek icin tiklayin

Mert ile Ejderhanın Perili Masalı

Uzak ülkede yaşayan kral ve kraliçe yaşarmış. Bu kral ve kraliçenin çok sevimli bir oğulları varmış. Adı da Mert imiş. Mert çok akıllı, cesur ve meraklı bir çocukmuş. Her gün yeni şeyler öğrenmek ister, sarayın bahçesinde oynamak, kitap okumak ve hayvanlarla konuşmak istermiş.

Bir gün, Mert’in doğum günü gelmiş. Kral ve kraliçe ona çok güzel bir hediye almışlar. Bir uçan halı! Mert uçan halıyı görünce çok sevinmiş. Hemen üzerine atlayıp havalandırmış. Uçan halı Mert’yi gökyüzünde gezdirmiş. Mert çok mutluymuş. Uçan halıyla birlikte dünyayı keşfetmek istiyormuş.

Mert uçan halıyla birlikte birçok macera yaşamış. Bir gün, bir ejderha ile karşılaşmış. Ejderha çok korkunç görünüyormuş. Ama Mert cesurmuş. Ejderhayla konuşmaya çalışmış. Ejderha Mert’i yemek istediğini söylemiş. Ama Mert ona arkadaş olabileceklerini, birlikte oyun oynayabileceklerini, kitap okuyabileceklerini anlatmış. Ejderha Mert’nin sözlerine şaşırmış. Çünkü kimse onunla arkadaş olmak istememiş. Herkes ondan korkmuş. Ejderha Mert’nin teklifini kabul etmiş. Mert ve ejderha arkadaş olmuşlar.

Mert ve ejderha birlikte çok eğlenmişler. Ejderha Mert’ye ateş püskürtmeyi, uçan halı Mert’ye de hızlı uçmayı öğretmiş. Mert ve ejderha bir gün, bir perili ormana gitmişler. Orada bir peri ile tanışmışlar. Peri çok güzelmiş. Ama çok yalnızmış. Çünkü ormanda başka periler yokmuş. Peri Mert’ye bir dilek hakkı verdiğini söylemiş. Mert ne dileyeceğini düşünmüş. Sonra, periye arkadaş olmak istediğini söylemiş. Peri çok mutlu olmuş. Mert’nin dileğini yerine getirmiş. Peri, Mert, ejderha ve uçan halı dört yakın arkadaş olmuşlar.

Mert ve arkadaşları birlikte çok mutlu yaşamışlar. Her gün yeni yerler görmüş, yeni şeyler öğrenmiş, birlikte oyun oynamış, kitap okumuş ve hayvanlarla konuşmuşlar. Mert’nin hayatı bir masal gibi olmuş. Ve hep mutlu kalmışlar.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Çirkin Ördek Yavrusu

Masalımız bu akşamlık maalesef bitiyor. Umarım masalımızı sevmişsinizdir. Evet çocuklar masal okuyup ya da masal dinlediyseniz artık uyuyabilirsiniz.

peri masali

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu