Mex ile Boncuk Masalı

''Mex ile Boncuk Masalı'' Mex ve Boncuk adında iki köpek, bahçede sohbet ederken, Boncuk bir hırsız tarafından kaçırılır. Mex, hırsızı kovalayıp Boncuk’u kurtarır ve sahipleri tarafından övülürler. Bu olaydan sonra, Mex ve Boncuk sadece arkadaş değil, aynı zamanda kardeş olduklarını anlarlar ve mutlu bir hayat sürerler.

sesli dinlemek icin tiklayin

Mex ile Boncuk Masalı

Bir zamanlar Mex ve Boncuk adında iki köpek yaşarmış. Mex, yaşlı ve bilgili bir köpekmiş. Boncuk ise henüz daha çok genç ve tecrübesiz bir köpekmiş.

Günlerden bir gün yaşadıkları bahçede oturup sohbet ediyorlarmış. O sırada bahçeye yabancı birisi girmiş. Ancak arkaları dönük olduğu için görememişler. Meğersem gelen adam bir hırsızmış! Sinsice Boncuk’a yaklamış ve onu kucaklayıp kaçırmış. Ne olduğunu anlayamayan Boncuk, hırsızın kucağından atlayıp kaçmaya çalışmış. Korkudan ağlıyormuş bir yandan da. Mex hemen hırsızın peşine düşmüş. Öyle hızlı koşmuş ki sonunda hırsıza çok yaklaşmış ve hırsızın bacağını yakalamış. Hırsızın bacağını var gücü ile ısırmış. Fırsattan istifade eden Boncuk, hırsızın kucağından atlayıvermiş.

Boncuk hırsızın kucağından kurtulunca Mex de onu bırakmış. Hırsız bacağını tuta tuta oradan kaçmış. Tam o sırada yaşadıkları bahçenin sahibi gelmiş. Hem üzülmüş hem de gururluymuş bir yandan da. Mex’in başını okyaşıp “aferin” demiş. Önceden çok yakın arkadaşlarken Mex Boncuk’a demiş ki” artık arkadaş değil kardeşiz! Benim canım kardeşim!” Boncuk çok mutlu olmuş. ” Gerçekten mi ‘kardeşim'” demiş. Sarılıp ağlaşmışlar. Ardından yaşadıkları bahçeye dönmüşler ağır adımlarla. Ve birlikte ölene dek mutlu yaşamışlar…

Bu masalın yazarı olan ” ELİF YALNIZBAŞ ” ‘ a sonsuz teşekkürler ederiz. Sayesinde binlerce çocuk masal okuyarak uyuyacak. Sizde kısa masallar göndermek isterseniz aşağıda ki resme tıklayabilirsiniz.

masal gönder
masal gönder
Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Minik Yıldızın Macerası

Misafir Yazar

Misafir Kullanıcılarımızın Sitemizde Gönderdiği İçerikler Bu Kullanıcı Adıyla Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu