Ormanın Kahramanı Fındık Masalı

''Ormanın Kahramanı Fındık Masalı'' Fındık, ormanın neşeli ve cesur sincabı, kaybolmuş küçük bir kuş olan Cıvıltı'ya yardım eder ve onun annesini bulmaları için maceralı bir yolculuğa çıkarlar. Yolculuk sırasında, birbirlerine destek olarak zorlukların üstesinden gelirler. Sonrasında, Fındık başka bir macerada, karanlıktan korkan yarasa Gölgem'i keşfeder ve ona cesaret vererek, güneş ışığının güzelliğini gösterir. Fındık, bu maceralarla ormanda kahraman ve sevilen bir sincap olarak anılır.

sesli dinlemek icin tiklayin

Ormanın Kahramanı Fındık Masalı

Bir zamanlar, renkli bir ormanda, minik ve sevimli bir sincap yaşardı. Adı Fındık’tı. Fındık, ormanın en hızlı ve en neşeli sincabıydı. Her gün ormanda zıplayıp, oyunlar oynar ve yeni arkadaşlar edinirdi.

Bir gün, Fındık ormanda dolaşırken, kaybolmuş küçük bir kuş buldu. Kuşun adı Cıvıltı’ydı ve annesini arıyordu. Fındık, Cıvıltı’ya yardım etmeye karar verdi ve birlikte annesini bulmak için maceralı bir yolculuğa çıktılar.

Yol boyunca, Fındık ve Cıvıltı birçok zorlukla karşılaştılar. Derin nehirleri geçtiler, yüksek dağları tırmandılar ve ormanın gizemli sakinleriyle tanıştılar. Ama Fındık ve Cıvıltı cesur ve kararlıydılar. Birbirlerine destek olarak tüm zorlukların üstesinden geldiler.

Sonunda, Cıvıltı’nın annesini buldular. Cıvıltı’nın annesi, Fındık’a teşekkür etmek için ona ormanın en lezzetli fındıklarından bir sepet hediye etti. Fındık, yeni arkadaşı Cıvıltı ve onun annesiyle mutlu bir şekilde vedalaştı.

Fındık eve döndüğünde, tüm orman sakinleri onun cesaretini ve yardımseverliğini kutladı. Fındık, o günden sonra ormanda bir kahraman olarak anıldı.

Böylece, Fındık ve Cıvıltı’nın macerası sona erdi. Her ikisi de, dostluk ve cesaretin önemini öğrenmiş oldular. Ve Fındık, ormanın en sevilen sincabı olarak mutlu bir hayat sürdü.

Ertesi sabah, Fındık güneşin ilk ışıklarıyla uyanırken, ormanda yeni bir macera için heyecanlanıyordu. O gün, ormanın en uzak köşesindeki gizemli bir mağarayı keşfetmeye karar verdi. Fındık, cesur bir sincap olduğu için korkusuzca yola çıktı.

Yolda, Fındık’a kimse eşlik etmediğini fark etti. Ancak o, yalnız yolculuk etmekten korkmuyordu. Çünkü Fındık, ormanda herkesle dosttu ve her durumda yardım bulabileceğini biliyordu.

Mağaraya vardığında, Fındık büyülenmişti. Mağara, içinde parlayan kristallerle doluydu ve her yeri aydınlatan büyülü bir ışık saçıyordu. Fındık, bu güzel manzarayı hayranlıkla izlerken, mağaranın derinliklerinden gelen bir ses duydu.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Gökyüzü Krallığının Kayıp Yıldız Masalı

Sesi takip eden Fındık, mağaranın en derin kısmında, küçük ve ürkek bir yarasa buldu. Yarasanın adı Gölgem’di ve karanlıktan korktuğu için dışarı çıkamıyordu. Fındık, Gölgem’e yardım etmeye karar verdi ve onu dışarı çıkarmak için bir plan yaptı.

Fındık, mağaranın dışına doğru yol alırken, Gölgem’e cesaret veriyordu. Gölgem, Fındık’ın desteğiyle korkularını yenmeyi başardı ve dışarı çıktığında, güneşin ışığını ilk kez gördü. Gölgem, bu yeni ve güzel dünyaya hayran kaldı.

Fındık, Gölgem’e ormanı gezdirdi ve ona yeni arkadaşlar tanıttı. Gölgem, Fındık sayesinde yeni bir hayata başlamıştı ve artık karanlıktan korkmuyordu.

Gün sonunda, Fındık ve Gölgem yorgun ama mutlu bir şekilde eve döndüler. Fındık, bir kez daha ormanda bir kahraman olarak anıldı ve Gölgem, ormanın yeni ve cesur bir sakin olarak kabul edildi.

Böylece Fındık’ın ve Gölgem’in macerası sona erdi. Her ikisi de, korkuların üstesinden gelmenin ve yeni arkadaşlıkların değerini öğrenmiş oldular. Ve Fındık, ormanın en sevilen sincabı olarak mutlu bir hayat sürmeye devam etti.

Evet çocuklar bu masalımızda burada bitti. Sizde 3 Yaş Masalları okumak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sitemizde ki onlarca farklı kategoride masal göndermek istiyorsanız aşağıda ki resme tıklamanız yeterli olacaktır. Sizin sayenizde yüzlerce çocuk masal okuyarak uyuyacak.

masal gonder

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu