Rapunzel Masalı Dinleyelim

''Rapunzel Masalı Dinleyelim'' Masalımızı çocuklarınız için rahatlıkla uyku öncesinde dinletebilirsiniz.

sesli dinlemek icin tiklayin

Rapunzel Masalı Dinleyelim

Eski günlerde uzak bir krallığın, şahane ötesi güzellikte, upuzun altın sarısı saçları olan genç bir prenses yaşardı. Bu prensesin ismi Rapunzel’di. Rapunzel, henüz bebekken kötü kalpli bir kadın tarafından kaçırılmış ve çok yüksek, penceresiz bir kuleye kilitlenmişti. Kuleye hiçbir insanın girmesinde imkan yoktu. Çünkü bu kuleye özel bir kapı girişi bulunmuyordu.

Rapunzel’in saçları o kadar uzun ve güçlüydü ki, kötü kadın her gün saçlarına tırmanarak yukarı çıkar, Rapunzel’e yemek verir ve onunla kötü sohbetler ederdi. Rapunzel, dışarıda ki dünyayı merak etse de, kuledeki hayatına alışmıştı.Bir sabah, ormanda dolaşan genç ve korkusuz bir prens, Rapunzel’in güzel tatlı sesini duydu ve sesin geldiği yöne doğru yürümeye başladı. Prens, kuleyi gördüğünde çok şaşırmıştı. Çünkü kalenin hiçbir giriş kapısı görünmüyordu. Rapunzel’i görür görmez ona aşık oldu. Rapunzel aşağıya inemediği için pencereden bağırarak konuşmaya başladılar ve Rapunzel’e dış dünya hakkında masallar anlattı. Rapunzel, prensle beraber dışarı çıkmayı hayal eder oldu.

Sonunda, prens Rapunzel’i kurtarabilmek için bir plan yaptı. Prenses saçlarını uzatarak, prensi yukarı çıkarabilmişti. Artık her ikisi de kulenin tepesinde ki gizli odadaydı. Fakat her ikisinin de aşağıya inmesi gerekiyordu. Odalarında çarşaf gibi eşyaları bağlayarak aşağıya uzattılar fakat kule çok uzun olduğu için yere yetişmiyordu. Bu sefer de prenses saçlarını da bağlayarak aşağıya indiler. Yere indiklerinde prenses uzun saçlarını kesmek zorunda kaldı. Çünkü tekrar yukarı çıkıp çözme şansı bulunmuyordu. Prenses üzülse de saçlarını kesip kurtuldular.

Prens ve prenses kuleden kurtulduktan sonra evlenme kararı aldılar. Bu sürede her ikisi de dünyanın en mutlu çifti olduğunu düşünüyordu. O kadar mutluydular ki prensesin de saçları tekrar uzayarak eski haline dönmüştü.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Mika'nın Büyülü Orman Macerası

Sizde fantastik masallar yazarak tarafımıza iletebilirsiniz. Yazdığınız masallar binlerce çocuk tarafından okunacaktır.

masal gonder PjTk4KGJNDa7

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu