Rüya Yıldızı’nın Sihirli Yolculuğu

''Rüya Yıldızı'nın Sihirli Yolculuğu'' Hikayemizde çocuklarınız için uyumadan önce güzelce okuyabileceğiniz bir masal olmaktadır.

sesli dinlemek icin tiklayin

Rüya Yıldızı’nın Sihirli Yolculuğu

Bir zamanlar, uzak, huzurlu bir köyde, minik bir evde yaşayan bir tavşan ailesi vardı. Tavşan ailesinin en küçüğü Lili, her gece yıldızların altında uyumayı çok severdi. Lili’nin yatağı pencerenin yanındaydı ve o, uykuya dalarken gökyüzünü izlerdi.

Bir akşam, Lili yatağına girdi ve annesi ona sıcak bir öpücük verdi. Lili, gözlerini yumdu ve derin bir nefes aldı. O sırada, dışarıdan bir melodi sesi geldi. Bu, Uyku Perisi’nin şarkısıydı! Uyku Perisi, her gece köyü dolaşır ve çocuklara tatlı düşler getirirdi.

Lili, Uyku Perisi’nin şarkısını dinlerken, yavaşça bir rüyaya daldı. Rüyasında, rengarenk bir bahçede uçan kelebeklerle dans etti. Kelebekler ona gülümsüyor ve gökkuşağının üzerinden kayarak oyunlar oynuyordu.

Rüyasında neşeyle dönen Lili, bir yandan da derin ve huzurlu bir uykuya dalıyordu. Uyku Perisi, pencereden içeri süzüldü ve Lili’nin alnına hafif bir öpücük kondurdu. “Tatlı rüyalar, küçük Lili,” diye fısıldadı.

Böylece, Lili her gece güzel rüyalar görerek, yıldızların altında huzur içinde uyudu. Her sabah taze ve dinç uyanıyor, yeni günün maceralarına hazır oluyordu.

Lili’nin rüyasında bir macera çağrısı duyuldu. Gökyüzünde, parlayan bir yıldız ona işaret ediyordu. Lili, cesaretle yatağından kalktı ve penceresinden dışarı baktı. Gördüğü manzara karşısında gözleri büyüdü; bir yıldız kayıyordu ve tam onun evinin bahçesine doğru!

Lili, pijamalarıyla hızla dışarı fırladı. Bahçeye vardığında, kayan yıldızın aslında bir ışık topu olduğunu gördü. Işık topu yavaşça şekil değiştirdi ve bir Yıldız Perisi’ne dönüştü. Peri, Lili’ye gülümseyerek, “Merhaba, küçük dostum,” dedi. “Ben Senin Rüya Yıldızınım. Seni büyülü bir yolculuğa çıkarmak için geldim.”

Lili, heyecanla kabul etti ve Yıldız Perisi onun elini tuttu. Birlikte, gökyüzüne doğru yükseldiler. Bulutların arasından geçerken, Lili aşağıdaki dünyayı hayranlıkla izledi. Dağlar, nehirler ve ormanlar, ay ışığında parıldıyordu.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Ferrari ile Eski Lastik Masalı

Yıldız Perisi onu Uyku Diyarı’na götürdü. Bu yer, tatlı rüyaların ve huzurlu uykuların kaynağıydı. Lili, etrafında uçuşan rüya kelebeklerini gördü. Her bir kelebek, bir çocuğun güzel rüyasını taşıyordu. Lili, bir kelebek yakaladı ve gözlerine yaklaştırdı. İçinde, bir çocuğun kahkahalarla koştuğu yeşil bir çayır gördü.

Yıldız Perisi, “Rüyalar, çocukların kalplerindeki umudu ve neşeyi besler,” dedi. “Ve sen, Lili, her zaman en güzel rüyalara layıksın çünkü kalbin temiz ve sevgi dolu.”

Lili, bu sözler karşısında mutluluktan uçuyordu. Yıldız Perisi ona, rüyaların sadece uyurken değil, uyanıkken de gerçekleşebileceğini öğretti. Her çocuğun hayal gücü ve inancıyla, kendi hikayesini yaratabileceğini söyledi.

Ve böylece, Lili her gece Uyku Diyarı’na ziyaretler yaparak, hayallerinin peşinden gitmeyi öğrendi. Her sabah uyandığında, yeni bir maceraya atılmak için can atıyordu. Ve her gece, Yıldız Perisi’nin rehberliğinde, düşlerin en güzelini görüyordu.

Sen de, sevgili çocuk, yıldızlara bak ve hayal et. Belki bir gece, Senin Rüya Yıldızın seni ziyarete gelecek ve seni de bu sihirli yolculuğa çıkaracak. İyi uykular…

Evet çocuklar sizde Uyku Masalları kategorisinde masal yazarak tarafımıza gönderebilirsiniz. Ya da isterseniz farklı kategori türlerinde masallar yazarak da gönderebilirsiniz. Bunun için sadece aşağıda ki resme tıklamanız yeterli olacaktır.

masal gonder PjTk4KGJNDa7

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu