Üç Küçük Sincap Masalı

''Üç Küçük Sincap Masalı'' Üç sincap, kışın zorluklarına karşı dayanışma içinde yaşar. Kurtun saldırısından kurtulurlar ve tavşanla dost olurlar.

sesli dinlemek icin tiklayin

Üç Küçük Sincap Masalı

Bir zamanlar, kalbur saman içinde, kuşlar tellal iken, sincaplar berber iken, anneleriyle beraber küçük bir kulübede yaşayan üç küçük sincap varmış. Bu üç kardeş, ormanda mutlu bir şekilde yaşarlarmış. Ancak bir gün kış gelmiş ve yiyecek bulmak zorlaşmış.

Sincaplar, kışın gelmesiyle birlikte yiyecek aramaya çıkmışlar. İlk sincap, ceviz ağacına tırmanmış ve cevizleri toplamış. İkinci sincap, fındık ağacına tırmanmış ve fındıkları toplamış. Üçüncü sincap ise fıstık ağacına tırmanmış ve fıstıkları toplamış.

Yorgun bir şekilde eve dönen sincaplar, yiyecekleri paylaşmışlar. Her biri, kendi topladığı yiyecekleri diğerlerine vermiş. Böylece üç küçük sincap, kış boyunca birlikte yaşamış ve birbirlerine yardım etmişler.

Ancak bir gün aç bir kurt ormanın yakınına gelmiş. Kurt, sincapların evlerini görmüş ve onları yemek istemiş. İlk olarak samandan yapılan evi görmüş ve sincaba seslenmiş: “Hemen çık dışarı, yoksa evini başına yıkarım!” Ancak küçük sincap, evini güvenli sanmış ve kurtun tehdidine aldırmamış. Kurt, bir üfleyişte saman evi yıkmış ve sincap kaçmış.

Sonra kurt, keresteden yapılan evi görmüş ve ortanca sincaba seslenmiş: “Benim evim çok güvenlidir, yıkılmaz, git başımdan!” Ancak ortanca sincap da kurtun uyarısını dinlememiş. Kurt, bir üfleyişte keresten evi de yıkmış ve sincap kaçmış.

En sonunda kurt, sert kayalardan yapılan evi görmüş ve en büyük sincaba seslenmiş: “Aç kurdun saldırısından kurtulmak istiyorsan hemen çık dışarı!” Ancak en büyük sincap, annesinin öğüdünü hatırlamış ve evini sert kayalardan yapmış. Kurt, bir üfleyişte evi yıkamamış ve sincap kurtulmuş.Üç küçük sincap, kurdun saldırısından kurtulmuşlar ve sevinçle birbirlerine sarılmışlar.

Kurt, sincapların evini yıkamayı başaramayınca sinirlenmiş. Ancak sincaplar, birbirlerine sarılarak kurtun saldırısından kurtulmuşlar. Üç kardeş, birlikte yaşamaya devam etmişler ve her gün birlikte yiyecek aramışlar. Artık kışın soğuğu ve açlığı onları korkutmuyormuş.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Küçük Aslan ve Arkadaşları

Bir gün ormanda dolaşırken, üç küçük sincap bir ağacın altında bir tavşan görmüşler. Tavşan üşümüş ve karnı acıkmış. Sincaplar hemen yanına gitmişler ve ona yardım etmişler. Yiyeceklerini tavşanla paylaşmışlar ve onu sıcak kulübelerine davet etmişler.

Tavşan, sincapların yardımseverliğine çok teşekkür etmiş ve onlarla arkadaş olmuş. Artık dört arkadaş birlikte yaşamışlar, birbirlerine destek olmuşlar ve ormanda mutlu bir şekilde yaşamışlar.

Evet çocuklar bu masalımızda burada bitti. Sizde Klasik Masallar kategorisinde masal yazarak tarafımıza gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz masallar sayesinde binlerce çocuk masal okuyarak uyuyacak. Masal göndermek için aşağıda ki resme tıklayabilirsiniz.

masal gönder

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu