Yıldız Tozu Köyünün Sihirli Dansı

''Yıldız Tozu Köyünün Sihirli Dansı'' Küçük Ela’nın en büyük hayali, bir yıldızı yakından görmekti. Bilge Dara dedenin önerisiyle, köpeği Lupo ile yıldızlara en yakın tepeye tırmandı. Orada bir yıldızı yakalayıp, köy çocuklarının her gece yıldızlarla dans edebilmesi için dilek tuttu. Ela’nın dileğiyle köy, sihirli bir dans alanına dönüştü ve Ela ile Lupo maceralarına devam etti.

sesli dinlemek icin tiklayin

Yıldız Tozu Köyünün Sihirli Dansı

Bir zamanlar, gökyüzüne çok yakın küçük bir köy vardı. Bu köyün adı Yıldız Tozu köyüydü çünkü gece olduğunda gökyüzünden düşen yıldız tozları köyün üzerine yağardı. Köyde yaşayan çocuklar bu tozlarla oynayıp, gündüzleri güneş ışığında parlayan harika resimler yaparlardı. Yıldız Tozu köyünün en genç sakinlerinden biri olan Ela, yıldız tozlarıyla oynamayı çok severdi.

Ancak onun en büyük hayali, bir yıldızı yakından görmekti. Bir gün, köyün bilge kişisi olan Dara dede, Ela’ya bir sır verdi. Dara dede, “Yıldızlara en yakın tepeye çıkarsan, belki onlardan birini yakalayabilirsin,” dedi. Ela bu fikre çok heyecanlandı ve hemen plan yapmaya başladı. Ertesi günün sabahında, en iyi arkadaşı olan köpeği Lupo ile birlikte yola çıktı. Onlar yürüdükçe, ormanın içindeki patika yavaş yavaş yükseldi ve gökyüzü daha da büyüleyici bir hal aldı.

Gün batımına doğru, Ela ve Lupo, Dara dedenin bahsettiği tepeye vardılar. Tepenin zirvesinde, Ela gözlerini gökyüzüne dikti ve beklemeye başladı. Derken, bir yıldız parladı ve ona doğru hızla yaklaşmaya başladı. Ela’nın kalbi heyecandan hızla atarken, yıldız yavaşça onun açtığı kollarının içine düştü. Yıldız, Ela’nın avuçlarının içinde parıldarken, ona özel bir dilek hakkı verdi.

Ela, tüm köy çocuklarının her gece gökyüzüyle dans edebilmesi için bir dilek tuttu. Yıldız, Ela’nın bu nazik dileğini kabul etti ve gökyüzüne geri dönerken köyün üzerine bol miktarda yıldız tozu saçtı. O geceden sonra, Yıldız Tozu köyü çocukları, her gece yıldızlarla dans eder oldu. Ela ve Lupo ise her zaman maceralarına devam ettiler, her zaman daha yükseklere, yıldızların arasına.

Ela’nın dileğiyle, köyün her çocuğu kendi yıldız tozunu buldu ve bu sihirli tozlarla kendi özel danslarını yaratmaya başladılar. Her çocuk, yıldız tozunu farklı bir şekilde kullanıyordu; bazıları gökyüzünde parlayan müzik aletleri yaratırken, bazıları renkli ışık huzmeleriyle hava akrobasisi yapıyorlardı. Yıldız Tozu köyü, artık sadece gece değil, gündüz de parlayan bir yer haline gelmişti.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Ormandaki Büyük Macera

Ela ve Lupo, bu sihirli anları izlerken, köyün sadece mutlu çocuklarla değil, aynı zamanda mutlu hayvanlarla da dolu olduğunu fark ettiler. Ormandan gelen hayvanlar da yıldız tozunun büyüsüne kapılmış, köy meydanında dans eden sincaplar, uçan baykuşlar ve şarkı söyleyen kurtlar vardı.

Bir gece, köyün üzerinde bir yıldız kaydı ve tüm köy halkı dilek tutmak için dışarı çıktı. Ela, Lupo’nun yanında dururken, köyün her bir sakininin yüzünde parlayan umut ışığını gördü. O an, Ela’nın kalbinde yeni bir hayal yeşermeye başladı; Yıldız Tozu köyünün sihrini tüm dünyaya yaymak.

Ve böylece, Ela ve Lupo’nun yeni macerası başladı. Onlar, köylerinin sihirli tozlarını dünyanın dört bir yanına taşıyarak, herkesin gökyüzünün güzelliğini ve yıldızların sihrini keşfetmesine yardımcı oldular. Yıldız Tozu köyü, artık sadece bir köy değil, bir umut ışığıydı.

Evet çocuklar bu masalımızda burada bitti. Sizde Uzun Hikayeler yazarak tarafımıza masal gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz masallar sayesinde binlerce çocuk masal okuyarak uyuyacak. Masal göndermek için aşağıda ki resme tıklayabilirsiniz.

masal gönder

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu