Yumurtlamayan Kurnaz Tavuk

''Yumurtlamayan Kurnaz Tavuk'' Bir köyde yumurtlamayan miskin bir tavuk yaşarmış. Diğer tavuklar yarışta altın yumurta kazanırken, kurnaz tavuk bir çuvalın içine saklanmış. Köy lideri onun zekasını takdir etmiş ve özel bir ödül vermiş. Tavuk, “Benim işim yumurtlamak değil, kurnazlık yapmak!” demiş. Artık köyün en sevilen hayvanı olmuş.

sesli dinlemek icin tiklayin

Yumurtlamayan Kurnaz Tavuk

Bir varmış bir yokmuş. Köyün birinde yumurtlamayan miskin bir tavuk varmış. Bu tavuk aynı zamanda kurnaz olması ile ün yapmış. Diğer tavuklar her gün yumurtlarken, bu tavuk sadece güneşin altında uzanıp tembel tembel bakarmış.

Bir gün tavuklar arasında bir yarış düzenlenmiş. Yumurtlamayan tavuğun da katılmasına izin verilmiş. Tavuklar koşmaya başlamış, ama yumurtlamayan tavuk hemen bir plan yapmış. Yarışın sonunda, diğer tavuklar yorgun bir şekilde geri dönerken, yumurtlamayan tavuk hızla bir tavuk yemi çuvalının içine saklanmış.

Köyün lideri, yarışı kazanan tavuğa ödül olarak bir altın yumurta vermek istemiş. Diğer tavuklar sırayla yumurtlamışlar ve altın yumurtayı kazanmışlar. Sıra yumurtlamayan tavuğa gelince, o da hemen çuvaldan çıkmış ve “Ben zaten yumurtlamıyorum, bu yüzden altın yumurta benden çıkmaz!” demiş.

Köyün lideri, tavuğun kurnazlığını takdir etmiş ve ona özel bir ödül vermiş. O günden sonra, yumurtlamayan tavuk köyün en kurnaz ve sevilen tavuğu olmuş.

Bir gün köyün lideri, yumurtlamayan tavuğa bir soru sormuş: “Neden yumurtlamıyorsun? Diğer tavuklar her gün yumurtluyor.”

Tavuk gülümsemiş ve şöyle demiş: “Benim işim yumurtlamak değil, kurnazlık yapmak! Yumurtlamadan da herkesin ilgisini çekebilirim.”

Köyün lideri bu cevaptan etkilenmiş ve tavuğun kurnazlığını daha da takdir etmiş. Artık yumurtlamayan tavuk, köyün en popüler ve sevilen hayvanı olmuş. Diğer tavuklar onunla arkadaşlık etmek istemiş, çocuklar onun hakkında masallar anlatmış.

Ve işte, yumurtlamayan tavuğun hikayesi böyle devam etmiş. Her gün güneşin altında uzanıp tembel tembel bakarken, kurnazlığıyla herkesin kalbini kazanmış.

Evet çocuklar bu masalımızda burada bitti. Sizde 2 Yaş Masalları kategorisinde masal yazarak tarafımıza gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz masallar sayesinde binlerce çocuk masal okuyarak uyuyacak. Masal göndermek için aşağıda ki resme tıklayabilirsiniz.

masal gönder
Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Alaaddin'in Sihirli Lambası

Masal Abi

Masal Abi olarak tüm okurlarımıza her zaman dürüst ve saygılı bir nesil yetiştirmek için ; aile yapısına uygun masallar ve hikayeler yazarak okutuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu