Küçük Deniz Kızı Masalı

sesli dinlemek icin tiklayin

Küçük Deniz Kızı Masalı

Bir zamanlar masmavi bir okyanusun dibinde, yunuslar, balinalar ve sevimli deniz canlıları yaşarmış. Denizin derinliklerine inildikçe, büyük bir dünya açılırmış. Bu dünyada deniz kızları ve deniz adamları yaşarlarmış.

Küçük bir deniz kızı varmış. Onun büyükannesi, kral babası ve altı ablası varmış. Deniz kızı, dış dünyayı hiç görmemiş, sadece ailesinin ve denizde yaşayan diğer varlıkların anlattıklarıyla yetinmek zorunda kalmış. Ama o, su üstündeki dünyayı görmeyi çok istiyormuş.

Kral babası, deniz kızına insanların okyanusu kirlettiğini ve onlara zarar verdiğini anlatmış. Bu yüzden ona su üstüne çıkmasını yasaklamış. Ama deniz kızı yine de merak etmiş.

Bir gün balinanın yanına gitmiş ve durumu anlatmış. Balina, kraldan korktuğu için deniz kızına yardım edememiş. Ama balina üzülmüş ve ona yardım etmeye karar vermiş. Deniz kızını ağzına almış, su yüzeyine çıkartmış.

Deniz kızı, suyun üstündeki dünyayı görmüş. Bir gemi görmüş, gemiden güzel bir flüt sesi gelmekteymiş. Gemide prens için bir doğum günü partisi düzenleniyormuş. Deniz kızı, flüt sesine doğru yüzmeye başlamış. Ama yunus onu uyararak tehlikeli olduğunu söylemiş.

Prens flüt çalarken, deniz kızı da kayaların üstünden şarkı söylemeye başlamış. Prens, güzel sesi duyunca şaşırmış ve ona aşık olmuş. Ama deniz kızı, yunusun uyarısını dinlemeyip suya dalmış.

Bir cadı da deniz altından olayları izliyormuş. Cadı, deniz kızını yakalamak için fırtına çıkarmış. Prens gemisi batarken, deniz kızı onları kurtarmak için çabalayış. Sonunda prensi kurtarmış ama prens bilinçsizmiş.

Deniz kızı, yunusun yardımıyla prensi kumsala bırakmış. Prens uyandığında deniz kızını hatırlamış ama deniz kızının sesi çıkmadığı için anlaşamamışlar.

Deniz kızı, cadının yardımıyla insan olmuş ama cadının koşulu varmış. Üç gün içinde prensi kendine aşık etmezse tekrar deniz kızı olacakmış. Deniz kızı prensi etkilemeye çalışmış ama sesi olmadığı için zorlanmış.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Zara ve Ormanın Huzur Bekçileri

Sonunda deniz kızının ailesi ve babası gelmiş. Kral, sevginin engel tanımadığını anlamış. Deniz kızının sesini geri getirerek prensi etkilemesine yardımcı olmuş.

Deniz kızı, prensi tekrar görmüş. Prens, onun gerçek olduğunu fark ederek onunla evlenmişler. Deniz kızı, prensin yanında mutlu bir yaşam sürmeye başlamış. Ve böylece, masal mutlu bir sonla bitmiş.

hipecraft

2011 yılından bügüne dijital dünya'da projeler üretiyor, bir çok markaya yazılım desteği sağlıyorum. İçerik üretmek ve kendini farklı alanlarda da geliştirmek adına masalist üzerinde içerikler üreterek desteklerinizi bekliyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu