Bulutların Üstündeki Köprü

''Bulutların Üstündeki Köprü'' Bulut Krallığı’nda yaşayan Almila ve kardeşleri Melina ve Ali, krallıkta önemli görevler üstlenmişlerdir. Gizemli bir olay sonrası, Almila ailesinin kayboluşunun ardındaki sırrı çözmeye karar verir. Üç kardeş, bulutların üzerindeki gizemi çözmek için yola çıkarlar ve sonunda kayıp ailelerini bulurlar. Bu macera, onları krallığın en saygın ajanları olarak tarihe geçirir ve mutlu bir yaşam sürerler.

Bulutların Üstündeki Köprü

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde Almila adında bir kız varmış ve iki tane kardeşi varmış, Melina ve Ali 3 kardeş Bulut Krallığında yaşarlarmış ve hepsinin Krallıkta önemli görevleri varmış,

Kardeşlerin en küçüğü olan Ali, Krallıkta önemli haberleri halka yayıyormuş ve Kral özel olarak Ali’ye veriyormuş bu haberleri.Yani Ali Kraliyet’in resmi bir habercisi idi.

Kardeşlerin ortancası olan Melina ise Bulut takvimine göre saati ve günü Bulut Krallığı ile paylaşıyormuş.Yani Melina, Kraliyet’in resmi saatçisiymiş.

Kardeşlerin en büyüğü olan Almila ise, Kraliyet’te olan bir gizemi çözmeye çalışıyormuş çözmeye çalıştığı gizem ise, Bulutların üstünde ne olduğu imiş.Kral bizzat bu görevi Almila’ya vermiş ve Almila Kraliyet’in resmi ajanı olmuş.

Üç kardeş mutlu mesut yaşıyorlarmış,fakat onların bir anne babası yokmuş.Daha doğrusu Kral’ın anlattığına göre annesi ve babası Krallığın en önemli ajanlarındanmış bütün görevleri yapar gizemleri çözermiş ancak, günlerden bir gün göreve gittiklerinde bir daha geri gelmemişler ve gittikleri görev ise şuan kızları olan Almila’nın çözmeye çalıştığı gizemmiş, yani bulutların üstünde ne olduğu Almila ise bu gizemi çözmek için çok inatçıymış, çünkü orada anne ve babalarının yaşadığına inanıyorlarmış.

Bir gün üç kardeşler başlarına gelecek şeylerden habersiz işlerine koyulmuş Ali, haber dağıtmaya, Melina saati ayarlamaya , Almila ise gizemi çözmeye gitmiş sonra herkes işlerini yaparken birden bu Kraliyet’in hiç görmediği, bilmediği bir şey olmuş; Gökten daha doğrusu bulutların üstünden su yağıyormuş.Bulut Krallığı ise bunun ne olduğunu anlamaya çalışıyormuş hatta Krallıkta’ki bazı insanlar bulutların ardında koca ,koca su şişelerinin olduğunu iddia ediyormuş bazıları ise Bulutların üzüldüğünü, ağladığını. Fakat Ajan Almila birşeylerin ters gittiğinin farkındaymış.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Şirin ile Tavşan Masalı

1-2 saat sonra, kardeşlerini çağırmış ve kardeşlerine son olanlar hakkında düşündüğü şeyleri açıklamış ve yaptığı planı anlatmış.Düşündügü seyler ise şunlarmış; Bulutların ardında aileleri olmayan çocukların ailelerinin olduğunu düşündüğünü söylemiş çünkü önceden de böyle bir olay yaşandığını söylemiş arkadaşı olan Lara’nın da ailesi yokmuş ve Lara’nın en sevdiği şey bulut şeker geçen sefer de bulut şeker yağmıştı ailelerimiz bizim sevdiğimiz şeyleri göndererek bize mesaj göndermeye çalışıyor olabilir.Ali’nin de en sevdiği şey şu zaman buldukça suda yüzer ve bulutların yer değiştirmesini izlerdi Ali.Bu sefer de su yağmıştı ve artık 3 kardeş gitmelerinin zamanı geldiğini anlamış,

Daha önce annesi ve babası Almila’nın onlara bıraktığı mektupta mantar evlerin üstünde zıplayarak “Güneş’in kudreti Ay’ın naifliği ile beni bulutlara götür” cümlesini kurarak gitmişler.Ancak tek bir sıkıntı vardı gitmeleri için Kral’dan izin almaları lazımdı fakat Kral’ın buna izin vermeyeceğini bildikleri için Bulut saatine göre, sabah karşı 03.00’da yanlarına gerekli eşyaları alıp mantar evleri bulmaya koyuldular.

Yarım saat sonda bulmuşlardı mantar evleri, ancak küçük kardeş ablalarına korktuğunu söylediğinde Büyük Abla olan Almila korkmaması gerektiğini bu işin sonunda belki de anne ve babalarına ulaşacaklarını söyleyerek küçük kardeşi rahatlattı,ortanca kardeş olan Melina ise hazır olduğunu söyleyince mantar evlerin üstüne çıkıp, zıpladılar ve üçü aynı anda, “Güneş’in kudreti, Ay’ın naifliği ile beni bulutlara götür” dediler sonra 5 saniye içinde masmavi bir yere ışınlandılar. Heryer masmavi idi karşılarında bir köprü vardı, Büyük kardeş korkusuzca köprüye adımını atta sonra ortanca kardeş, ve küçük kardeş el ele tutuştular ve anne ve babalarını görmeyi dilediler ve tam o anda karşılarında anneleri ve babaları belirdi Almila, annesine çok benziyordu, Ali ve Melina ise babalarına sonra küçük kardeş inanamayıp gözlerini ovuşturdu, fakat gördüğü şey gerçekti, anne ve babalarına koşup sarıldılar, ortanca kardeş birşey gördüğünü söyleyip Ablasına seslendi ve ablasına, etrafta daha bir sürü anne ve baba olduğunun farkına vardılar. Almila bu konu hakkında ne yapacağını düşünürken Annesi Almila’ya bizim gibi başarılı bir ajan olacağını biliyordum Almila başardın, ve biz seninle gurur duyuyoruz sadece seninle değil Ali ve Melina ile bulutların üstünden hep sizi izledik ve birbirinizi o kadar güzel tamamlıyordunuz ki hayran kaldık azminize , başarınıza hepinizle gurur duyuyoruz çocuklar. Dedi ve babası hemen lafa girdi, Çocuklar eğer siz gelmeseydiniz bu portal asla açıklamayacaktı ve çocuklar anne ve babalarına kavuşamayacaktı gerçekten çok büyük bir iyilik yaptınız dedi ve lafını bitirdi. Sonra anne ve babalar portaldan inmek için sıra oluşturdular ve Ali, yanında hep bulundurduğu pembe kalemi çıkararak Bulutların Üstündeki Köprü’ye kardeşlerinin ve anne babasının ismini yazdı ve burayı asla unutmayacağına dair kendine söz verdi.Herkes portaldan anlamıştı en sona onlar kalmıştı babası, Melina’ya saatin kaç olduğunu sordu Melina ufak hesaplamalar yapıp babasına sabah 08.00 olduğunu söyledi ve ailecek portaldan atladılar.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Zamanın Tozları Arasında Kaybolan Şehir

Atladıkların da gördüğü manzara karşısında şok olan aile, tebessüm ederek etrafa baktılar çünkü, heryerde anne babasına kavuşmuş mutlu küçük yüzler vardı ve Kral bu manzarayı görüp hayretler içerisinde Almila’ya sorgulayan gözlerlw baktı Almila durumu kısaca açıkladı ve Kral Almila için bir tören hazırlayacağını söyledi Almila bu sefer bir sertifika ve madalya alarak Krallığını en iyi ajanı olarak tarihe geçti ve tabi kardeşleri de. Melina en iyi saatçi sertifikası ve ödülü aldı Ali de , en iyi haberci ödülü.

Ve şuan bu aile şu saat, şu dakika, şu saniye mutlu mesut yaşıyorlar.

Krallık ise huzurlu bir şekilde yönetiliyor

Bu masalın yazarı olan ”  Almila Yılmaz ” a teşekkürler ediyoruz. Sizde Macera Hikayeleri yazarak tarafımıza gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz masallar sayesinde binlerce çocuk rahat bir uyku uyuyacak. Masal göndermek için aşağıda ki resme tıklayabilirsiniz.

Misafir Yazar

Misafir Kullanıcılarımızın Sitemizde Gönderdiği İçerikler Bu Kullanıcı Adıyla Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu